День боротьби проти туберкульозу
|

Всесвітній день боротьби проти туберкульозу встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я, який відзначається щороку 24 березня в ознаменування того, що цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну бацилу.

Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. В даний час одна третина світового населення інфікована туберкульозом. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводить цей День з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики та лікування.

В 1895 році відомий німецький вчений Рентген відкрив промені, пізніше названі його іменем. І в тому ж році отримав першу рентгенограму, що дозволило лікарям в подальшому використовувати цей винахід для діагностики туберкульозу.

Основний метод виявлення туберкульозу у дітей це щорічне проведення проби Манту (туберкуліно-діагностика).

Як вберегтися від туберкульозу:

 1. Турбуватися про своє здоров’я: правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, закалюванням, дотримуватися особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, своєчасно звертатися до лікаря при появленні симптомів будь-якого захворювання.
 2. Категорично уникати можливості залучення до шкідливих звичок (паління, вживання або вдихання токсичних речовин та ін.)!
 3. Щорічно досліджуватися на туберкульоз шляхом проведення проби Манту (в школі або в поліклініці за місцем проживання). Підліткам проводиться флюорографічне дослідження.
 4. Не відмовлятися в зазначених випадках від щеплення проти туберкульозу (БЦЖ).
 5. Негайно звертатися до лікаря при виявленні симптомів, підозрілих на туберкульоз, або у випадку контакту з хворим на туберкульоз.

В яких випадках слід звертатися до лікаря – дитячого фтизіатра:

 1. При виявленні вперше у житті позитивної реакції на пробу Манту (ущільнення) на місці її проведення.
 2. У випадку збільшення розмірів проби Манту при щорічному її проведенні.
 3. У випадку, якщо на місці проби Манту з’являється ущільнення (папула) великих розмірів (17 мм і більше), а також пузирьок або ранка (язва).
 4. Якщо Ви зустрілися з хворим на туберкульоз або з хворими на туберкульоз тваринами.
 5. Якщо у Вас маються симптоми, які можуть мати місце при туберкульозі.
 6. В тому випадку, якщо мається довготривале захворювання легень, яке не піддається звичайному лікуванню.

Направлення до фтизіатра і необхідні документи видає лікар дитячої поліклініки або шкільний лікар.

У випадку, якщо дільничний або шкільний лікар направив Вас до лікаря – фтизіатра, не відкладайте це відвідування. Процедура первинного обстеження, як правило, не складна. Вона не доставить Вам неприємних почуттів.

Благодійна організація “Фундація “Громадський рух “Українці проти туберкульозу”

Для отримання повідомлень та новин, введіть Ваш email і натисніть кнопку підписатись.

Приєднатися до 310 подписчик(ів)

Повідомлення


Територія права