тут появится виджет
День фармацевтичного працівника
|

Професійне свято всіх працівників фармацевтичної галузі, що відзначається щорічно в третю суботу вересня.

Встановлено Указом Президента України “Про День фармацевтичного працівника” від 7.09.1999 р. № 1128/99 на знак визнання суттєвого внеску працівників фармацевтичної галузі в охорону здоров’я населення держави.

Аптéчна спрáва, Фармацíя (грец. φάρμακον — лікарські засоби і фармакотерапія (застосування лікарських засобів)) — комплекс науково-практичних дисциплін, які вивчають проблеми створення, безпеки, дослідження, зберігання, виготовлення, відпуску та маркетингу лікарських засобів; пошуку природних джерел лікарських субстанцій.

Греки, які навчалися у єгиптян мистецтву лікування, створили з цього кореня свій термін — «фармакон», що означало ліки або отрута. У стародавньому Римі спеціалісти лікарської справи мали звання, які в основі мали корінь «фарма» (фармакеіс, pharmaceute, pharmacopole та багато інших). Подальший розвиток Ф. тісно пов’язаний з розвитком суспільства і наповнюється новим змістом. Зазвичай усі різнопланові напрямки науки і практики Ф. пов’язані з ліками, а тому в основі назв мають корінь «фарма» або «фармако», напр., фармакогеноміка, фармакогнозія, фармакоекономіка, фармакодинаміка, фармакокінетика, фармацевтична хімія, фармакоангіографія, фармацевтична технологія, фармакологія, фармакотерапія, фармакопея та багато інших, а спеціалісти в галузі Ф. називаються фармацевтами.

ВікіпєдіЯ

Для отримання повідомлень та новин, введіть Ваш email і натисніть кнопку підписатись.

Приєднатися до 336 подписчик(ів)

Повідомлення


Територія права