День отоларинголога
|

Дихати, чути й говорити – чи не найголовніші потреби людини, завдяки яким можна відчувати повноцінне життя. Тому й до органів, що відповідають за ці функції, слід ставитися максимально уважно. І в цьому нам допомагають ларінгооторінологи – ЛОРи, як звикли ми їх називати.

Щорічно 29 вересня отоларингологи відзначають своє професійне свято.

Отоларингологія являє собою одну з гілок медицини, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні вуха, горла, носа. Назва цього напрямку походить від слів «отос» – вухо, «ринос» – ніс і «ларингес» – гортань.

Окремою медичною спеціальністю отоларингологія стала не так давно. До середини XIX століття лікування вушних хвороб відносилося до хірургії, а захворювання верхніх дихальних шляхів до терапії. Перші згадки про лікування хвороб вуха, горла і носа датуються тисячоліттями до нашої ери.

Про важливість ЛОР-органів в житті людини свідчить той факт, що в Давньому Єгипті був окремий лікар, який лікував тільки ніс фараона. Єгиптяни вважали, що всі хвороби і злі думки входять в тіло саме через ніс.

Засновником української оториноларингології вважають професора Київського університету М. М. Волковича.

Сьогодні на благо здоров’я пацієнтів трудиться багато ЛОР-лікарів. Фахівці-отоларингологи надають високотехнологічну медичну допомогу за всіма основними напрямки спеціальності.

Для отримання повідомлень та новин, введіть Ваш email і натисніть кнопку підписатись.

Приєднатися до 297 подписчик(ів)

Повідомлення


Територія права