Всесвітній день боротьби з гепатитом
|

Щорічно 28 липня у багатьох країнах проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day). Датою його відзначення став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B.

Перший подібний День було проведено в 2008 році за ініціативи Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) внесла цю дату в свій календар, таким чином Всесвітній день боротьби з гепатитом отримав офіційний статус. У цей день ВООЗ рекомендує медикам різних країн світу проводити просвітницькі акції, розповідаючи людям про вірусний гепатит і захворювання, до яких він приводить. Не меншу важливість мають профілактичні заходи: проведення діагностики, вакцинація проти гепатиту і т.д.

Віруси гепатиту вважаються одним з основних факторів ризику для здоров’я людства. За даними ВООЗ, гепатит вразив близько 2 мільярдів осіб у світі, тобто кожного третього жителя планети. У деяких країнах вірусним гепатитом А перехворіла велика частина населення, а десята частина жителів є носіями вірусів гепатиту В і С.

Гепатитом називають запалення тканини печінки. Виділяють вірусний гепатит – його викликає вірус, здатний розмножуватися в клітинах печінки. Гепатити, викликані різними вірусами, передаються по-різному, проте всі вони можуть викликати гостре і хронічне запалення печінки, яке часом призводить до цирозу і раку. А гепатит Е може викликати смерть у 20% вагітних жінок.

Захиститися від гепатиту можна двома способами. По-перше, можна намагатися уникнути зараження: дотримуватися гігієни (це важливо для захисту від вірусів А і Е), дотримуватися обережності при переливанні крові і статевих контактах (це допоможе запобігти від вірусів В і С).

Проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитом направлено, перш за все, на привернення уваги широкої громадськості і фахівців до зазначеної проблеми, підвищення зацікавленості громадян кожної країни в проведенні профілактичних заходів. Застосування гігієнічних знань на практиці кожною людиною, визнання важливості імунопрофілактики гепатитів А і В, а також участь у проведенні кампаній вакцинації дозволить зберегти здоров’я населення не тільки кожної окремої країни, але й населення планети в цілому.

Інститут клітинної терапії

Для отримання повідомлень та новин, введіть Ваш email і натисніть кнопку підписатись.

Приєднатися до 297 подписчик(ів)

Повідомлення


Територія права